Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar

Kültür / Sanat Haberleri

Osmanlı Yaşasaydı, Dünya Kıyıya Vurmazdı!
Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan "Osmanlı durduruldu; Balkanların kalbi durdu. Kafkasların kalbi durdu. Araplar kıyıya vurdu." diye yazdı. İşte Yusuf Kaplan'ın köşe yazısı...
Bir Özgürlük Abidesi: Seyyid Kutub
Arap milliyetçisi Cemal Abdunnasır'ın kendisinden af dilemediği için darağacına gönderdiği Mısırlı mütefekkir Seyyid Kutub'un şehadetinin üzerinden 49 yıl geçti.
Mısır Bizim Neyimiz Olur?
Türkiye’nin Osmanlı bakiyesi topraklar konusundaki hassasiyeti kimileri için nedense çok anlaşılmaz. Israrla ‘bize ne Misak-ı Milli sınırlarının ötesinden’ diyenler için tarihin bir döneminde bu ülkenin bir parçası olan topraklarla nasıl bir bağımız olduğunu öğrenmek bir çok bakımdan fayda sağlayabilir. Bu anlamda önemli kaynak kitaplardan biri Türk Tarih Kurumu tarafından yayınlandı.
Srebrenitsa'nın Öyküsü
Balkan edebiyatının en güçlü isimlerinden Isnam Taljic’in Bosna’daki kıyımı anlattığı Srebrenitsa’nın Öyküsü adlı romanı, yirmi yıl önce Bosnalı Müslümanlara yaşatılan acıları gün yüzüne çıkarıyor.
Burcu Çetinkaya: 'Başbakanı Seviyorum Diye Topa Tutuldum!'
Son dönemde tesettüre girmesiyle konuşulan milli rallici Burcu Çetinkaya, Vatan'dan Banu Duran'a konuştu. Çetinkaya, "Etrafımdaki sahtelikten çok bıktım, bir süreliğine İstanbul'u terk edeceğim" diyor.
Derin Tarih'den Kardeş Katli Dosyası
Tüm bildikleriniz tarih olacak sloganıyla tarih dergiciliğine yepyeni bir soluk getiren Derin Tarih dergisi bu ay Osmanlı İmparatorluğunda çok tartışlan 'kardeş katli' konusunu işliyor.
'Güzellik Yarışmaları Aslında Köle Pazarıdır'
Ülke Tv’de Turgay Güler’in sunduğu Sıradışı’nın konuğu Yönetmen Erem Şentürk çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Rabiatül Adeviyye Kimdir?
Mısır'da Mursi destek verip darbeye karşı gösterilerin merkezi olan Rabiatül Adeviyye Meydanın adını aldı Rabia kimdir?.. Rabiatül Adeviyye yaşadığı dönemde asil duruşun simgesi olmuş bir isim.
İngiltere'de Kayıp Stradivarius Kemanı Bulundu
İngiltere'de üç sene önce çalınan 300 yıllık Stradivarius kemanı bulundu.
Dünya Mirası Listesindeki Varlık Sayımız Artıyor
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın tam kadro çalışmalarının sonucunda 2013 yılı itibarıyla Türkiye'den 'UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'ne giren varlık sayısı 41'e ulaştı.
Sinop'ta Hz. İsa'ya Ait Sandık Bulundu!!
Sinop Balatlar Kilisesi'nde yapılan kazı çalışmalarında Hz. İsa'ya ait olduğu tahmin edilen içerisinde kutsal emanetlerin saklandığı sandık bulundu.
Keloğlan Çin'de Festivale Katılacak!
Devlet Tiyatrolarının, 8 sezondur küçük tiyatroseverlerle buluşturduğu "Keloğlan Keleşoğlan", Çin 3. Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali'ne katılacak
Adem Özköse'den Ümmet Coğrafyası Kitabı
İslam dünyasının içinden geçtiği günlerin anlaşılması için onlarca ülkeye yapılan ziyaretler sonrası Gazeteci Adem Özköse tarafından hazırlanan Ümmet Coğrafyası kitabı çıktı.
Davud Adyüz'den Fetih Suresi Tefsiri
Kur'ân-ı Kerim, her bir ayeti ve sûresi ile hayatı, zamanı ve insanı açıklayacak yegâne kaynaktır. Bu nedenle O'nu okumanın, anlamaya ve yaşamaya çalışmanın insan için sayılamayacak faydaları vardır.
Türk Sineması Altın Çağında
Türk sineması son zamanlarda üst üste geen ödüller ve çekilen filmlerle altın açğını yaşıyor...
Tek Bir Eseri Bile Peşkeş Çekmedim
Yaş aldıkça anlıyor insan dünyanın ne yalan olduğunu. Bir bir gidiyor değerler elimizden. Zaman acımasızca örtüyor üstünü her varlığın, her değerin.
Bakanlıktan 'Çanakkale 1915' Jesti
Bakanlıktan Çanakkale filmi jesti...
Tiyatro Erol Günaydın'ını Kaybetti
Tiyatronun usta oyuncusu tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi...
'Toprak Ana' Moskova Tiyatrosunda Sahnelenecek
Kırgızların büyük yazarı Cengiz Aytmatov'ın 'Toprak Ana' romanının tiyatro uyarlaması Moskova Puşkin Tiyatrosu'nda tarafından sahnelecek.
Denizli'de 8.Yüzyıla Ait Göktürk Yazıtları Bulundu
Denizli'de bir kaya üzerinde bulunan yazının Göktürk alfabesi ile yazıldığı, söz konusu eserin Türklerin Batı Anadolu'ya 10'uncu yüzyıldan önce geldiğini ortaya koyabileceği ileri sürüldü.