Döviz Kuru Altin Fiyatlari
Gazete Manşetleri
Anket
1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

1 Kasım Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vermeyi Düşünüyorsunuz?

 • Ak Parti
 • CHP
 • MHP
 • HDP
 • SP
 • DİĞER
Faydalı Siteler
 • T.C Kimlik No
 • TSK
 • SGK İşlemleri
 • Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama
 • Ev Telefonu Faturası
 • Turkcell Fatura
 • Vodafone Fatura
 • Avea Fatura
 • Tren Hareket Saatleri
 • Uçak Hareket Saatleri
 • Vapur ve Feribot Saati
Alıntı Yazarlar

Yazarlar

1 Kasım, 3 Kasım Gibi Olur mu?
Acaba 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak seçimler, 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan seçim sonuçlarına benzer şekilde neticelenir mi? 3 Kasım seçimleri olağanüstü şartlarda gerçekleşmişti. Şimdi 1 Kasım’a kadar yaklaşık 6 aylık olağanüstü bir durumdan geçiyor olacağız. Tarihte ilk defa anayasa gereği zorunlu olarak kurulan bir seçim hükümetiyle tanıştık.
Asıl Arap Baharı
Mısır’da olan bitenler batının ikiyüzlülüğünü bir kez daha ortaya koydu. Mubarek yönetime yıllarca destek veren ABD-İsrail ve AB ,halkın oylarıyla işbaşına gelen Cumhurbaşkanı Mursi’ye ancak bir yıl dayanabildi.
Kabil'in Vadisinden Habil'in Dağına
Her var olanın, her var oluşun; her yok olanın, her yok oluşun; her tükenişin, her bitişin velhâsıl her eylemin bir hikayesi vardır. İnsanoğlunun Cennet’ten çıkarılışından tut da yeryüzündeki affedilişine kadar, ana rahmine düşüşünden toprağın kucağına kendini bırakışına kadar bir hikayesi yok mudur? Geçen her salisenin, her nefesin de insan için bir hikayesi vardır.
Hoşcakal Ahmet Abim Hoşcakal...
Ahmet Altan'la ilk tanışmamız,aşkın kılıç yarası gibi yüreğimi yaraladığı yıllarda okuduğum ''kılıç yarası gibi'' kitabıyla başlamıştı.Yüreğimdeki fırtınaların tek tesellisi okuduğum Ahmet Altan kitaplarıydı.Ruhumu ahtapotun kolları gibi saran aşkın sözcüklerle ifade edilmesinin adıydı Ahmet Altan.Belki yüzyüze hiç görüşme şansına sahip olamamıştım ancak okuduğum kitaplarıyla artık iki dostuk Ahmet abiyle..Aşık olduğum dönemlerin sırlarını paylaştığım bir abim,sırdaşımdı..
Diyerbekir Cezaevi Müze Olsun
Hafta sonu bir iş vesilesi için acıların,gözyaşlarının kenti Diyarbekir'deydim babacım.Bedeninde,ruhunda nekadar acı anlamlar bıraktığını bildiğim Diyarbekir zindanlarına doğru yürüdüm sana ve arkadaşlarına burada yapılan vahşetin izlerini yüreğimde taşıyarak.Nerden nereye geldik zamanın dipsiz kuyularında.Her sabah açılan Televizyonlarda flash flash diye verilen genç ölüm haberleri ve ülkemizde barış olacağına dair umudunu yitirmiş ben.
İslamiyet ve İlim
Bugün ülkemizde ve Dünya genelinde bilinçli birşekilde oryantalistler tarafından oluşturulan yanlış bir algı üzerinde duracağım.Ne yazıkki İslamiyetin gerici ve ilme hiç değer vermeyen bir din olduğu oryantalistlerin yoğun çalışmaları sonucu zihinlere yerleştirildi.Tabiki bunda bizimde büyük bir etkimiz oldu.İlimden hep köşe bucak kaçtık.Sanki ilim toplum içerisinde gelişirse islamiyetin zarar göreceğini düşündük.Aslında islamiyet en büyük zararıda bilgisizlik ve cehaletten görmüştür.Ancak bunun idrakına birtürlü varamadık.Ve bu yüzden ilime tümkapılarımızı kapattık.Bugün islam ülkeleri Dünya genelinde cehalettin kol gezdiği yerlerdir...
Kork Allah'dan Korkmayandan
Yıllardır bu memlekette korku edebiyatı yaparak kendi ideolojilerine ,anti demokratik anlayışlarına meşruiyet kazandırma çabası içinde olan bir zümre hep vardı, galiba var olmaya da devam edecek. Bu anlayışa göre ötekinin düşüncesi ve yaşam biçimi her zaman tehdit unsurudur. Tiyatrocu olan Serra Yılmaz da ulusal bir televizyon kanalında verdiği röportajda , başı örtülülerden korktuğunu söyledi . Sonra da konuşması basına malzeme oldu.
Batman ve Nezir Nasıroğlu
Şehr-i Batman'dan hafta sonu çok değer verdiğim dostlarımın davetini hiç düşünmeden kabul edip,ilk uçakla Batman'a uçtum.Çok güzel bir şekilde her dakikası ayrı bir tat ve heyecan veren Batman gezimle ilgili gözlemlerimi bu makalemle siz okuyucularımla paylaşmak istiyorum...
Öldürülen Teröriste Ağlayabilmek!
Başlığı okuyan bir çok kişinin tepesi atmıştır sanırım. Ancak biraz düşünmekte fayda var. Halen Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü görevini sürdüren Recep Güven gazetecilerle yaptığı sohbet toplantısında söylemiş bu cümleyi.
İnsanın En Alçak Hali
Bir suça iştirak etmek yalnızca yardım ve yataklıktan geçmiyor. Bilip de susmak, örtbas etmek de eş değer bir suç. Bu nedenle bilip de susana, göz yumana sesleniyorum
Irkçılık Bir Hastalıktır!
Aynı dünyanın toprakları üzerinde paylaşırken yaşamlarımızı dar kalıplar içerisinde yaşamayı seçen insanların kaosları kirletiyor hepimizi…
Kürtler ve Türkler İki Öz Kardeştir
Atatürk’ün, yoğunlukla Doğu ve Güneydoğu’da yaşayan Kürtler ile ilgili şu ifadesi çok anlamlıdır.
Suriye Asla Bölünmemeli‎
1908-1918 arasında Ortadoğu’da oynanan büyük satranç hamleleri neticesinde sırtı yere getirilmiş bir Medeniyetin torunları olarak, tam yüz yıl sonra yine büyük bir imtihan veriyoruz.
Anamur Mamure Kalesi
Akdeniz ve Ortadoğu da bugüne kadar ayakta kalmış kalelerin en görkemlilerindendir. Mamure Kalesinin pek çok Anadolu kalesi gibi antik temeller üzerine inşa edildiği ve kalenin bulunduğu yerde 3 ila 4. yüzyıllarda bir Roma yerleşimi olduğu iddia edilmektedir. (1)
Mersin Gönül Sofrası İftarları
Mersin Valiliği, Ramazan ayı boyunca "Gönül Sofrası" adıyla 3 sabit merkezde 3000 kişiye iftar yemeği verdi. Mersin Ticaret Meslek Lisesi, Ersoy İlköğretim Okulu ve Eyüp Aygar Anadolu Liselerinin bahçelerinde verilen iftar yemeklerine ilgi oldukça fazlaydı. Ayrıca Mersin Valiliği 3 seyyar araçla, iftar verilen merkezlere gelemeyen insanların ayaklarına iftar yemeği götürdü.
Bir Sivil İnsiyatif Eylemi İl Başkanlığı Adaylığım
Mersin Ak parti 4.olağan il kongresinden 1 gün önce il başkanlığı adaylığı için yaptığım basın açıklaması hakkında birçok şey yazıldı,çizildi ve söylendi.Şahsıma yönelik olumlu,olumsuz eleştiriler yapıldı.En çok konuşması gereken ben bu süre zarfında hep sustum.Birinci sivil insiyatif eylemim il başkanlığı adaylığımsa ikinci sivil insiyatif eylemim de susmaktı.Ancak konuşmanın zamanının geldiği düşüncesindeyim.Ve ben bu köşe yazımda siz değerli okuyucularıma gerçekleştirdiğim sivil insiyatif eylemlerimi anlatacağım...
Reyhaber ve Çelişkiler
Felsefe/mantıkta ‘Düşünen canlı’ olarak tanımlanan insanın, okuması ve yazması en belirgin özelliklerindendir. Bu nedenle Kur’ân-ı Kerîm’in ilk emri, muhatablarının bütününü kuşatacak nitelikte ‘oku/düşün’ şeklinde gelmiştir. Okumak, bir yönüyle kişisel iken, yazmak her yönüyle toplumsaldır. Yazmak, okunanı, müşahede edileni ve düşünüleni toplumun geniş kitleleriyle doğrudan paylaşmaktır. Ancak salt düşünmek, tabiat ve olayların analizini yapmak da okumak olduğundan okumadan yazmak mümkün değildir.
Şemdinli Alev Alev Yanıyor
Kurşun sesleri, barut kokusu ve atılan bombalar sonucu dağların doruklarını kaplayan duman. Şemdinli yanıyor hem de alev alev. Bildiğimiz,gördüğümüz ve duyduğumuz sadece bu.1990 lı yıllardaki gibi köyler boşaltılıyor ve belirli yerlerde olağanüstü hal ilan edilmiş durumda. Halkın oylarıyla meclise giren vekillerin bile giremedikleri bir uzak ilçe gitmediğimiz,görmediğimiz ama bizim olan bir ilçe...
Her Geceyi Kadir, Her Geleni Hızır Bilmek
İnanarak ve sevabını Allah-ü Teâlâ’dan umarak, Kadir gecesini ihya edenin geçmiş günahları affolur.[
Tehdidin Adı: Taklitçi Din ve Sosyalizm
300 yıldır mağlubiyetlerini zafere dönüştürmeye çalışan Türk-İslam Medeniyeti de, 300 yıllık kurtuluş arayışları sırasında, geleneksel din anlayışının özgürlük karşıtı hatalarına düşme, Selefilerin sığ anlayışına yönelme, Hazreti Ali’nin buyurduğuzamanın ruhunu anlama çağrısını göz ardı etme yanılgısına zaman zaman düşmüştür.